تبلیغات
« روستای شیخ شبان » - 12 فروردین ؛ روز جمهوری اسلامی

" با نام و یاد خداوند متعال "
« اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم »
این وبلاگ ( و همچنین وبلاگ های sheikhshaban.blogfa.com و sheikhshaban.persianblog.ir ) با هدف معرفی مطلوب روستای شهیدپرور و سادات نشین شیخ شبان ( از توابع شهرستان بن در استان چهارمحال و بختیاری )، حضرت امامزاده سید بهاء الدین محمد (ع)، شهدای روستا و ...، توسط برادر کوچک شما؛ سید احمد احمدی شیخ شبانی، طراحی و تقدیم علاقمندان می گردد.
امید که مورد قبول حق تعالی، خشنودی ساحت مقدس حضرت ولی عصر؛ آقا امام زمان (عج) و امامزاده سید بهاء الدین محمد (ع) و رضایت بینندگان و خوانندگان ارجمند قرار گیرد.
نظرات ، انتقادات و پیشنهادات ارزشمند و سازنده تان را ارج می نهیم.
• تلفن تماس :
09133815102
09138805811
« بهره برداری از مطالب این وبلاگ ؛ با ذکر منبع ، بلامانع است. »

سید احمد احمدی شیخ شبانی

جستجو

 

بسم الله القاصم الجبارین

12 فروردین ماه؛ روز « جمهوری اسلامی »
بر تمامی ظلم ستیزان، آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان و
زمینه سازان ظهور منجی عالم بشریت؛ حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مبارک و فرخنده باد.

 
***********

متن كامل پیام حضرت امام خمینی (ره) ؛ بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران ،
به مناسبت 12 فروردین 1358 ( روز جمهوری اسلامی ایران ) :

 

بسم الله الرحمن الرحیم
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین. صدق الله العظیم.

     من به ملت بزرگ ایران كه در طول تاریخ شاهنشاهی، كه با استكبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان كردند آن چه كردند، صمیمانه تبریك می ‌گویم. خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استكبار را با دست توانای خود كه قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملت های مستضعف نمود، و با برقراری جمهوری اسلامی، وراثت حقه را بدانان ارزانی داشت. 
     من در این روز مبارك، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می ‌كنم. به دنیا اعلام می ‌كنم كه در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد كه سرتاسر مملكت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق ها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌ دان تاریخ دفن كنند. من از این همبستگی كه جز مشتی ماجراجو و بی خبر از خدا، همه و همه به ندای آسمانی " واعتصموا بحبل الله جمیعاً " لبیك گفتند، و با تقریباً اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت كردند، تقدیر می ‌كنم. 
     مبارك باد بر شما روزی كه پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنج های طاقت ‌فرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پای درآوردید، و با رای قاطع به جمهوری اسلامی، حكومت عدل الهی را اعلام نمودید. حكومتی كه در آن، جمیع اقشار ملت با یك چشم دیده می ‌شوند و نور عدالت الهی بر همه و همه به یك طور می ‌تابد، و باران رحمت قرآن و سنت بر همه كس به یكسان می ‌بارد. مبارك باد شما را چنین حكومتی كه در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترك و فارس و لر و كرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرند؛ فقط و فقط كرامت در پناه تقوا و برتری و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است. مبارك باد بر شما روزی كه در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود می ‌رسند، فرقی بین زن و مرد و اقلیت های مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست. طاغوت دفن شد و طغیان و سركشی به دنبال او دفن می‌ شود، و كشور از چنگال دشمن های داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت. اینك شما ملت شجاع، پاسداری جمهوری اسلامی هستید. اینك شما هستید كه باید این اثر الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ كنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن كه در كمین نشسته‌اند و طرفداران دزدان بین‌المللی و نفت‌ خواران مفتخوار در بین صفوف فشرده شما رخنه كنند. اینك شمایید كه باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت طلبان ندهید، و با قدرت الهی كه مظهر آن جماعت است، قدم های بعدی را بردارید، و با فرستادن طبقه فاضله و امنای خود در مجلس موسسان، قانون اساسی جمهوری اسلامی را به تصویب برسانید، و همان طور كه با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی رای دادید، به امنای امت رای دهید تا مجالی برای بد اندیشان نماند. 
     صبحگاه 12 فروردین ـ كه روز نخستین حكومت الله است ـ از بزرگ ترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند. روزی كه كنگره ‌های قصر 2500 سال حكومت طاغوتی فرو ریخت، و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حكومت مستضعفین كه حكومت خداست به جای آن نشست.
     هان! ای ملت عزیز كه با خون جوانان خود حق خود را به دست آوردید، این حق را عزیز بشمرید و از آن پاسداری كنید، و در تحت لوای اسلام و پرچم قرآن، عدالت الهی را با پشتیبانی خود اجرا نمایید. 
     من با تمام قوا در خدمت شما كه خدمت به اسلام است، این چند روز آخر عمر را می‌ گذرانم، و از ملت انتظار آن داریم كه با تمام قوا از اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری كنند. 
     من از دولت ها می‌ خواهم كه بدون وحشت از غرب و شرق، با استقلال فكر و اراده، باقی مانده رژیم طاغوتی را كه آثارش در تمام شئون كشور ریشه دارد پاكسازی كنند، و فرهنگ و دادگستری و سایر وزارتخانه ‌ها و ادارات كه با فرم غربی و غرب زدگی به پا شده است به شكل اسلامی متحول كنند، و به دنیا عدالت اجتماعی و استقلال فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را نشان دهند. 
     از خداوند تعالی ، عظمت و استقلال كشور و امت اسلامی را خواستارم.

 والسلام علیكم و رحمة الله.
روح اللَّه الموسوى الخمینى.

 منبع : صحیفه امام (ره) ، جلد ششم ، 4-452

 

هیأت امنای آستان مقدس حضرت امامزاده سید بهاء الدین محمد (ع) روستای شیخ شبان